KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789108
nr 1378 9108
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 82x123, yttermått inklusive ram: 94x135 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 februari 2021
kl 20:17:36
100 kr
450 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr